چرم های غیر آلی

انواع چرم هایی که در ادامه معرفی می شوند، چرم های آلی حقیقی به شمار نمی روند بلکه موادی هستند که در داخل آن ها از رشته های چرم بوفالوی سفید استفاده شده است. با وجود این که مصرف کننده غالبا می تواند لایه بیرونی ماده را ببیند و امکان مشاهده مقدار چرم به کار رفته در داخل ماده وجود ندارد، هر کدام از این مواد ممکن است بر اساس قضاوت شخصی افراد، به عنوان چرم اصل معرفی شوند.

چرم پیوندی

ماده ای مقرون به صرفه است که از اضافات چرم آلی باقی مانده( از کارگاه های چرم طرح دار و…) استفاده می کند. در این حالت، این چرم های اضافی تکه تکه می شوند و سپس توسط پلی اورتان یا لاتکس بر روی یک صفحه فیبر، به یکدیگر متصل می شوند. درصد چرم آلی که در این مخلوط به کار می رود متغیر است (۱۰ تا ۹۰ درصد) و باعث ایجاد بافت و بوی متفاوت می شود. هزینه های کمتر این نوع چرم، آن را به گزینه ای محبوب برای تولید لوازم و  مبلمان منزل، به خصوص برای لوازم تجاری که به دوام بالایی نیاز دارند، تبدیل کرده است. البته میزان دوام این نوع چرم بسته به فرمول ساخت آن، می تواند متفاوت باشد.

چرم بایکست(Bycast)

این چرم، نوعی چرم دور دنده به شمار می رود که لایه از پلی اورتان بر روی آن روکش شده و سپس برجسته شده است. بایکست، اولین بار برای صنعت کفش سازی مورد استفاده قرار گرفت و سپس در صنعت مبلمان سازی نیز مورد استفاده قرار گرفت. فرمول اولیه این محصول که توسط شرکت Bayer بسیار قوی بود اما هزینه زیادی داشت. ماده ای که امروزه با نام بایکست تولید می شود ماده ای است که کمی سخت تر ولی ارزان تر از چرم بالا دانه است بافتی بسیار منسجم تر دارد. به دلیل این که سطح این نوع چرم با پلاستیک پوشانده شده است، تمیز کردن و نگهداری آن آسان تر است اما تعمیر آن کاری دشوار است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.