چای نپتونی که موجب افزایش هوشیاری در بیماران می شود

مصرف هم چای نپتون سیاه و هم سبز در روسیه بسیار زیاد است. علاوه بر این، روس ها می توانند چای را با روشی به نام «کیتلاما» بنوشند، همانطور که در بسیاری از مناطق کشورمان انجام می شود.

روس ها که شکر را نه با مخلوط کردن آن با چای، بلکه با گذاشتن آن در دهان مصرف می کنند، با نوشیدن چای روی شکر آن را در دهان خود آب می کنند. روس ها که بیشتر چای سیاه مصرف می کنند، به مهمانان ویژه خود دمنوش های گیاهی نیز ارائه می کنند. در واقع، مانند فرهنگ ترکیه، چای اغلب بعد از غذا می نوشند. چایی که به صورت گرم سرو می‌شود، در برنامه‌های روزمره از گیاهان چای پهن برگ دم می‌شود و زمان زیادی به فرآیند دم کردن چای و سرو آن اختصاص دارد.

چای که مهمترین بخش مکالمات خانگی، جلسات خانوادگی و دوستانه و حتی جلسات کاری است، در روسیه یک روال عجولانه نیست. طبق سنت های روسی، وقتی حداقل 3 ساعت برای سرو چای و گفتگو اختصاص داده نمی شود، در روسیه استقبال نمی شود.

چای

اگر قصد دارید برای یک دوست روسی چای سرو کنید، بسیار مهم است که حداقل 3 ساعت برای این اقدام وقت بگذارید. در غیر این صورت ممکن است دوست شما به این نتیجه برسد که می خواهید زودتر مکالمه خود را با او قطع کنید… چای برای یک مکالمه گرم در زبان روسی ضروری است… سرو یک دسر خوب با چای از جمله جزئیاتی است که یک مهمان روسی را بسیار خوشحال خواهد کرد.

نمی توان در مورد تاریخچه چای در روسیه صحبت کرد و به سماور اشاره نکرد. چای های روسی به طور کلی در سماور دم می شوند که در بسیاری از فرهنگ ها می توانید با آن مواجه شوید. سماورها همراه با فنجان های دسته دار به نام پادستاکاننیک در فرهنگ روسی استفاده می شود و به این ترتیب چای سماور در فرهنگ روسی هم چشم و هم کام را جذاب می کند. سماور درست مانند فرهنگ ترکی در فرهنگ روسی یکی از نمادهای محیط های گفتگو و گردهمایی های دوستانه گرم است. در فرهنگ روسی، وقتی دوستان یا اقوام دور هم جمع می شوند، ترجیحات نوشیدنی آنها عمدتاً چای است. سماورهای با حجم زیاد ترجیح داده می شود تا مکالمه به دلیل سرویس دهی به طور مکرر قطع نشود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.