مکانیسم های ضد سرطانی سیر!

مکانیسم‌های ضد سرطانی احتمالی سیر و ترکیبات آن می‌تواند شامل مهار فعال‌سازی سرطان‌زا باشد (Amagase and Milne, 1993 ▶)، افزایش سم‌زدایی (Sumiyoshi and Wargovich, 1990 ▶)، دفع (Tadi et al., و ▶9) محافظت از DNA از مواد سرطان زا فعال شده (Tadi et al., 1991b ▶). علاوه بر این، DATS توده تومور و تعداد سلول های میتوزی را در تومورها کاهش داد.

یک نمونه از سیر مرغوب سیر تازه شمال می باشد.

DATS باعث کاهش میتوز در تومورها، کاهش فعالیت هیستون داستیلاز، افزایش استیلاسیون H3 و H4، مهار پیشرفت چرخه سلولی و کاهش نشانگرهای پروتومور (survivin، Bcl-2، c-Myc، mTOR، EGFR، VEGF) شد (Wallace et al. .، 2013 ▶).

مشخص شده است که اجزای سیر اتصال کووالانسی مواد سرطان‌زا به DNA را مسدود می‌کنند، تجزیه مواد سرطان‌زا را افزایش می‌دهند، دارای خواص آنتی اکسیدانی و مهار رادیکال‌های آزاد هستند و تکثیر سلولی، آپوپتوز و پاسخ‌های ایمنی را تنظیم می‌کنند.

می توانید با سیر خشک شده از آن بهره مند شوید.

آجون، یک ترکیب غنی از گوگرد محلول در روغن پایدار و ترکیب طبیعی مشتق شده از سیر، نشان داده شده است که علاوه بر سایر سلول های خونی بیماران لوسمی، باعث القای آپوپتوز در سلول های لوسمی می شود.

آجون از طریق تحریک تولید پراکسید، فعال سازی فعالیت شبه کاسپاز 3 و کاسپاز 8، آپوپتوز را در سلول های لوسمی انسانی القا کرد.

سیر اثر اسید ایکوزاپنتانوئیک، یک سرکوب کننده سرطان سینه را هم افزایی می کند و با اثر اسید لینولئیک، تقویت کننده سرطان سینه، مخالفت می کند (Tsubura et al., 2011 ▶).

با توجه به سیر صادراتی می توان از آن بهره جست.

فعالیت ضد تکثیر آجوئن در برابر پانل رده های سلولی تومور انسانی نشان داده شد (لی و همکاران، 2002 ▶). علاوه بر این، آلیسین از تکثیر سلول‌های سرطانی آندومتر و روده بزرگ پستان انسان جلوگیری می‌کند.

مهار رشد با تجمع سلول ها در فاز WIG1 و G2lM چرخه سلولی همراه است. بنابراین آلیسین همچنین مسئول اثر ضد تکثیر مشتقات سیر است.

یکی از این محصولات با کیفیت سیر تازه همدان می باشد.

دی آلیل سولفید و دی آلیل دی سولفید، فعالیت آریلامین N-استیل ترانسفراز و 2-آمینو فلورن-DNA را در سلول های لوسمی پرومیلوسیتیک انسانی مهار می کنند (Lin et al., 2002 ▶).

کاهش خطر برخی بدخیمی ها با مصرف گیاهان غنی شده با سلنیوم مانند سیر پیشنهاد شد (فینلی، 2003 ▶).

DATS رشد سلولی سلول‌های ملانوم A375 و سلول‌های کارسینوم سلول بازال را با افزایش سطح گونه‌های اکسیژن فعال درون سلولی و آسیب DNA و با القای استرس شبکه آندوپلاسمی و آپوپتوز با واسطه میتوکندری مهار کرد (وانگ و همکاران، 2012 ▶).

 • منابع:
 1. Garlic: a review of potential therapeutic effects
 • تبلیغات: 
  1. کیف با کیفت چرم خوب
  2. قوانینی در مورد دوربین مدار بسته که بهتر است بدانید!
  3. کودکی که با ریختن خامه دور لبش ادعا کرد هاری گرفته
  4. آتش گرفتن خانه با استفاده از چوب

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.