مصرف چای پاکتی طبیعت باعث درمان کبد چرب شد

در آلمان هم از قهوه و هم چای لذت می برند اما کدام نوشیدنی خیلی جلوتر است؟ این همان چیزی است که یک مطالعه توسط پورتال آمار statista.de نشان داد: در سال 2013، مصرف سرانه چای سیاه و سبز 26.7 لیتر در سال به اضافه 53.6 لیتر چای گیاهی و میوه ای بود.

در مجموع، این باعث می شود که مصرف چای پاکتی طبیعت به طور متوسط ​​80.3 لیتر چای به ازای هر نفر و در سال باشد از طرف دیگر، قهوه به میزان قابل توجهی توسط آلمانی ها مصرف می شود: در مجموع 165 لیتر در سال.

این مطمئنا قهوه را به محبوب ترین و پرمصرف ترین نوشیدنی گرم در آلمان تبدیل می کند، اما آیا قهوه از چای نیز «بهتر» است؟ اتفاقاً، آلمان در اینجا در مقایسه با سایر کشورها نسبتاً متواضعانه عمل می کند، زیرا مانند مقاله زیربر روی یک برچسب دیواری توضیح داده شده است، برای مثال فنلاندی ها تقریباً دو برابر بیشتر در هر نفر و سالانه قهوه مصرف می کنند.

بلند شدن از رختخواب در صبح برای بسیاری از افراد آسان نیست بدون دوز مشخصی از کافئین، برخی ترجیح می دهند اصلا از خانه خارج نشوند بوی قهوه تازه معمولا کمی آنها را خوشحال می کند.

چای

اما همه قهوه را دوست ندارند حتی با مقدار زیادی شیر و شکر اما این بدان معنا نیست که آنها یک نوشیدنی گرم کافئین دار در صبح را ترجیح نمی دهند. این افراد دوست دارند دوباره چای سیاه یا سبز بخورند.

با این حال، بسیاری این تصور را دارند که قهوه شما را بسیار هوشیارتر از چای و مهمتر از همه سریعتر می کند واقعا همینطوره؟ و چرا اینطور است؟

یک دانه قهوه حاوی دو درصد کافئین است یک تا پنج درصد کافئین در همین مقدار چای وجود دارد بنابراین می‌توان فرض کرد که پاسخ واضح است و معمولاً چای بیرون می‌آید، اما اینطور نیست.

به هر حال، کافئین بیشتری در یک فنجان قهوه وجود دارد، زیرا برای یک فنجان چای بیشتر از برگ چای به پودر قهوه نیاز است بنابراین قهوه حتی می تواند تا سه برابر بیشتر از چای حاوی کافئین باشد.

به نظر می رسد قهوه از اولین جرعه اثر می گذارد این کاملاً درست نیست، اما در واقع بسیار سریع عمل می‌کند: اثر تنها پس از 15 تا 30 دقیقه ایجاد می‌شود و کاربر احساس بیداری بیشتری می‌کند.

از طرف دیگر، با چای، در ابتدا اصلاً کافئینی وجود ندارد، حتی ممکن است تا 3 ساعت طول بکشد تا کافئین موجود در چای تأثیر خود را نشان دهد این به دلیل تانن هایی است که کافئین را به هم متصل می کند و تنها به تدریج آن را در بدن آزاد می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.