سیم افشان و تاثیر مهم آن در اقتصاد کشور!

سیم یک هادی منفرد است که معمولاً از مس، آلومینیوم یا گاهی اوقات فولاد (غیر استفاده از برق) ساخته شده است دو نوع اصلی سیم جامد و رشته ای هستند.

سیم جامد از یک رشته مس، آلومینیوم یا سایر فلزات رسانا کشیده شده به شکل رشته ای بلند و نازک، هنوز سفت، اما قابل خم شدن ساخته شده است. سیم جامد مقاومت کمتری دارد، بنابراین اغلب در کاربردهایی که نیاز به مدیریت فرکانس های بالاتر دارند استفاده می شود.

سیم رشته ای از چندین رشته سیم افشان یک و نیم تشکیل شده است که به رشته های بسیار نازک و انعطاف پذیری مانند رشته هایی کشیده شده است که می توانند به هم تابیده یا بافته شوند تا یک هادی واحد را تشکیل دهند که از نظر اندازه و وزن با همتایان جامد خود قابل مقایسه است سیم رشته ای اغلب روکش می شود و برای مشاغلی که به انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارند ایده آل است.

هادی اصطلاحی برای رشته های سیم یا سیم است که با پوشش یا عایق از هم جدا نمی شوند به عنوان مثال، رشته های پیچ خورده یا بافته سیم که سیم رشته را تشکیل می دهند، پس از اعمال ژاکت مناسب، یک هادی تک رشته ای را تشکیل می دهند.

همانطور که یک رشته سیم جامد پس از پوشاندن ژاکت انجام می شود. هادی های منفرد می توانند کوچکتر از 22 AWG و به اندازه سیم های طبقه بندی MCM کار کنند آنها می توانند از یک تکه سیم یا چند رشته سیم فوق نازک (رشته) تشکیل شوند، به شرطی که هر رشته سیم بدون عایق و در تماس با سیم های دیگر باشد.

هنگام تلاش برای تعریف کابل اولین چیزی که همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که سیم جزء یک کابل است کابل‌ها گروه‌هایی از دو یا چند هادی هستند که از سیم رشته‌ای یا جامد تشکیل شده‌اند که به نحوی به هم تابیده، پیچیده شده یا به نحوی به یکدیگر متصل شده‌اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.