در کشور عربستان استفاده دمپایی در بین مردان اجباری شده است!

جنس، الگوی آج و سختی زیره از عوامل کلیدی موثر بر مقاومت در برابر لغزش دمپایی ها هستند در این آزمایش، از میان 3 مدلی که بالاترین امتیاز 5 را داشتند، 2 مدل که ادعا می‌کردند از لاستیک یا لاستیک گرمانرم ساخته شده‌اند، CoF بالاتری را در هر یک از موارد آزمایشی به دست آوردند.

3 مدل با آج های دانه ای چسبندگی بهتری روی سطوح خشک پیدا کردند در مقابل، 2 مدل با آج های راه راه کم عمق روی زیره ها، مقاومت لغزش ضعیفی حتی روی سطوح خشک داشتند.

لازم به ذکر است که دمپایی نایک تمام ویژگی های بیان شده را در بر دارد.

هنگامی که کف خیس است، آج هایی با عمق کافی می توانند به طور موثر آب یا مایع را از لبه زیره ها تخلیه کنند زیره های صاف و رزوه های کم عمق 3 مدل ممکن است توانایی تخلیه آب آنها را کاهش داده باشد و در نتیجه در مقاومت در برابر لغزش روی سطوح مرطوب عملکرد ضعیفی داشته باشد.

دمپایی پلاستیکی

مصرف کنندگان هنگام خرید و پوشیدن دمپایی باید به نکات زیر توجه کنند:

مقاومت در برابر لغزش دمپایی ها ممکن است بر روی سطوح مواد مختلف متفاوت باشد فقط به ادعاهای “مقاوم در برابر لغزش” یا “ضد لغزش” محصولات اعتماد نکنید.
زیره‌های لاستیکی معمولاً سنگین‌تر هستند، اما مقاومت بیشتری در برابر لغزش دارند، در حالی که طرح‌های عمیق‌تر و عریض‌تر آج باعث تخلیه خوب آب در سطوح مرطوب و لغزنده می‌شوند.
افراد مسن یا افرادی که پاهای ضعیف تری دارند ممکن است دمپایی هایی با CoF مناسب انتخاب کنند.
طبق مطالعات خارج از کشور، زیره‌های نرم‌تر معمولاً در مقاومت در برابر لغزش بهتر هستند و راحتی بهتری را ارائه می‌دهند با این وجود، از دست دادن تعادل هنگام راه رفتن آسان تر است الگوهای آج روی زیره ها ممکن است با گذشت زمان تحت فشار تغییر شکل داده یا ناپدید شوند و از این رو مقاومت آنها در برابر لغزش کاهش می یابد.
سایش و پارگی الگوهای آج روی زیره را به طور منظم بررسی کنید. دمپایی ها را زمانی که الگوهای لنگه صاف پوشیده شده اند تعویض کنید.
خواص (به عنوان مثال خاصیت ارتجاعی) مواد پلاستیکی دمپایی ممکن است تحت دمای بالا یا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید تغییر کند و در نتیجه بر مقاومت لغزش آنها تأثیر بگذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.