بهترین سرامیک مشکی کف در فرانسه

اشیاء سرامیکی دست ساز و ماشینی با بافت طبیعی و طرح های شیک خود جای بیشتری در خانه های ما پیدا کردند در حالی که تعداد کارگاه های سرامیک به سرعت در حال افزایش است، علاقه به دوره های سرامیک نیز در حال افزایش است.

اگر شما هم به سرامیک کف پذیرایی علاقه دارید، می توانید دوره ای را بگذرانید یا می توانید با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهیم، آن را در خانه انجام دهید با این حال، در مرحله پخت، باید آن را به کارگاهی ببرید تا بتوانید در این زمینه خدمات دریافت کنید.

خمیر سرامیکی چیست؟

1. سرامیک متخلخل: از آنجایی که متخلخل است، مایعات داخل آن را نشت می کند.

2. سرامیک غیر متخلخل (peckex): چون از خمیر فشرده ساخته شده و در دمای بالا پخته می شود، مایعات نشت نمی کند سرامیک پکز در مایعی به نام انگوب یا مایعی که به صورت شیمیایی از اکسیدهای معدنی تهیه می شود غوطه ور می شود و یا این مایع روی آنها می مالند لعاب یا لعاب بر روی سرامیک پکز پر شده اسپری، گچ بری یا ریخته می شود خاک رس که ماده اولیه سرامیک است، از نظر شیمیایی یک سیلیکات آلومینا است سرامیک های عمده عبارتند از: کاشی، مایولیکا، چینی کر (چربی)، سفال (پوتری) و چینی.

مراحل ساخت سرامیک

از آنجایی که خاک رس فروخته شده در کیسه های آماده حاوی رطوبت خاص خود است، می توانید مستقیما شروع به ورز دادن کنید.

خمیر کردن: خمیر کردن روشی است که در آن یک توده گل را با دست با چرخاندن و فشار دادن آن مخلوط می کنند هدف همگن سازی لجن و حذف حباب های هوا در آن است حباب های هوا در لجن از جایی که در حین پخت بودند بیرون می آیند و می ترکند و به محصول سرامیکی و سایر محصولات موجود در کوره آسیب می رسانند.

شکل دهی: خاک رس سرامیکی پس از ورز دادن به روش های مختلفی شکل می گیرد: روش های ساکوک (فتیله، نوار، چوب)، صفحه، تراش، پینچ، قالب روش های اصلی شکل دهی هستند این روش ها را می توان به تنهایی یا با هم استفاده کرد.

خشک کردن: کیسه گل به محض باز شدن شروع به خشک شدن کرده است. خاک رس خشک شده به محض تماس با هوا، آب خود را از دست می دهد، سخت می شود و شروع به جمع شدن می کند در حین شکل دهی و بعد از آن، سرامیک را باید با نایلون نرم پیچیده و به طور مساوی روی تمام سطح خشک کرد.

نایلون کند می شود اما خشک شدن را متوقف نمی کند خشک کردن باید در محیطی که جریان هوا وجود ندارد (باد، تهویه مطبوع) انجام شود محصول نهایی باید با باز کردن و بسته بندی هر از چند گاهی خشک شود.

سختی چرم: حالتی که محصول شکل گرفته پس از خشک شدن جزئی آن را در زبان سرامیک «سختی پوست» می‌گویند بهترین زمان برای افزودن قطعات تزئینی، کنده کاری، وصل کردن دسته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.