با ژله هفت رنگ هفت کیلو در ماه کم کنید

کره های میوه از مغز میوه پخته شده با شکر تهیه می شوند تا غلیظ شوند و به غلظت قابل پخش برسند.

اسید/میوه: میوه به هر اسپری طعم و رنگ منحصر به فرد خود را می دهد  همچنین مایع را برای حل کردن بقیه مواد لازم فراهم می کند و مقداری یا تمام پکتین و اسید را فراهم می کند.

میوه های با کیفیت و خوش طعم بهترین محصولات ژله ای را می سازند سطح مناسب اسیدیته برای تشکیل ژل حیاتی است.

اگر اسید خیلی کم باشد، ژله هفت رنگ هرگز سفت نمی شود اگر اسید بیش از حد وجود داشته باشد، ژل مایع خود را از دست می دهد (گریه می کند).

برای میوه های کم اسید، آب لیمو یا سایر مواد اسیدی را طبق دستور اضافه کنید محصولات تجاری پکتین حاوی اسیدهایی هستند که به اطمینان از ژل شدن کمک می کنند.

پکتین: مرباها، ژله ها و کنسروها قوام یکدست و نیمه جامد خود را از پکتین می گیرند پکتین تجاری از هسته سیب یا لایه سفید مرکبات استخراج می شود پکتین های تجاری حاوی اسید اضافه شده برای اطمینان از ژله شدن هستند.

با پکتین موجود در بازار، می توان از میوه ها، انواع توت ها و سایر مواد برای تهیه مربا یا ژله با کیفیت استفاده کرد همچنین با افزودن پکتین، پخت کمتری لازم است.

شکر: شکر به عنوان یک عامل نگهدارنده عمل می کند، به طعم دادن کمک می کند و به ژل شدن کمک می کند قند نیشکر و چغندر منابع معمول شکر برای ژله یا مربا هستند.

شربت ذرت و عسل ممکن است برای جایگزینی بخشی از شکر در دستور العمل ها استفاده شود، اما مقدار زیاد آن طعم میوه را پوشانده و ساختار ژل را تغییر می دهد از دستور العمل های آزمایش شده برای جایگزینی شکر با شربت عسل و ذرت استفاده کنید.

سعی نکنید مقدار شکر را در دستور العمل های سنتی کاهش دهید شکر بسیار کم از ژل شدن جلوگیری می کند و ممکن است به مخمرها و کپک ها اجازه رشد دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.