استفاده از قرص نعناع در ساخت تابلو مونالیزا

مهم نیست که در کجا زندگی می کنید، داشتن یک دسته نعنا در دسترس است در کشورهای معتدل ما غالباً علف هرز است، یعنی… بی‌آنکه بدانیم روی آن راه می‌رویم تا آن لحظه که دماغ‌مان به ما هشدار می‌دهد… کافی است بگوییم که دوای آن به پای ما است: شما فقط باید خم شوی تا از خودت مراقبت کنی

اگرچه… شناخت قرص نعناع همیشه آسان نیست او را می توان با استعدادش در بین هزار نفر شناخت رایحه نافذ مشخصه آن بسته به گونه کمی متفاوت است، اما بویی که از اسانس های آن پخش می شود همیشه برای جلوگیری از سردرگمی کافی نیست.
مطمئن باشید، با اجازه دادن به خودتان توسط بینی، بعید است که خودتان را مست کنید شما ممکن است از اشتباه گرفتن بادرنجبویه با نعناع، ​​یا یک ترکیب غیر جالب با انواع اصیل‌تر خودداری کنید.

از سوی دیگر، این سردرگمی را می توان به راحتی با یک کتنیپ (“نعناع گربه ای”) یا یک دمنوش ایجاد کرد، دو گیاهی که ظاهر و بویی کاملا مشابه دارند و به شما آسیبی نمی رسانند (ما از آنها چاشنی درست می کنیم) اثرات مورد انتظار را برای شما به ارمغان نخواهد آورد.

به همین دلیل است که داشتن چشم نیز ضروری است به یاد داشته باشید که نعناع دوست آب است: در نزدیکی نقاط آبی یا در مناطق مرطوب رشد می کند و خاک های خشک و سنگلاخی را که گربه سانان یا کالوم ها دوست دارند، دوست ندارد.
از نظر ظاهری، همه نعناع ها دارای کاسه گل با تقریباً پنج دندانه مساوی، تاج قیفی شکل (یاسی، شبنم یا سفید) با چهار تقسیم کوچک مساوی و برگ های ساده (تقسیم نشده) هستند.

برای استفاده از ثروت آن، نیازی به شناخت 200 گونه موجود در این منطقه نیست در اینجا پنج گونه جالب برای دانستن آورده شده است:

نعناع آبی (Mentha aquatica): رایج ترین آن، در لبه جویبارها یافت می شود (من همیشه هنگام پیاده روی در کوه های پیرنه با آن برخورد می کنم، کوچکترین چکه ای از آب و آنجاست) ساقه های مایل به قرمز، تا حدودی کرک دار، به ارتفاع 80-20 سانتی متر، گل های یاسی تا ارغوانی.
پنی رویال (Mentha pulegium) که به آن علف کک نیز می گویند، گیاه سنت لوران: این نعناع به ارتفاع 10 تا 30 سانتی متر با عادتی کشیده و ساقه هایی که قسمتی از آن روی زمین افتاده است، کاملاً گسترده است (مکان های مرطوب همیشه) اگرچه در همه جا وجود ندارد رومی ها و یونانی ها به دلیل ارزش دارویی بالا از آن استفاده زیادی کردند (همچنین در یک کیسه کوچک دافع پروانه بسیار خوبی ایجاد می کند).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.